Öttusa Eb: Földházi Zsófia aranyérmes

Földházi Zsófia aranyérmet nyert a drzonkówi öttusa Európa-bajnokság hétfői női versenyében.

Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány tájékoztatása szerint az egész nap kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Földházi remek, 904 pontos vívással a hetedik helyet szerezte meg, majd a medencében a harmadik legjobb idővel ért célba, és összetettben bronzérmes helyen állt.
A lovaglásban egy helyet előre lépett, az utolsó, a futásból és lövészetből álló kombinált számnak a vezető ukrán Szpasz mögött 23 másodperccel vágott neki. Az éppen huszadik születésnapján, június 9-én országos bajnoki címet szerző Földházi aztán fantasztikus teljesítménnyel Európa-bajnokként haladt át a célvonalon.
"Egy mondatban megfogalmazva: jó verseny volt" - nyilatkozta az MTI-nek az újdonsült aranyérmes, aki Vörös Zsuzsanna 2006-os Európa-bajnoki győzelme után szerzett újabb kontinensbajnoki aranyat a női szakágnak.
"Jó sok pontot gyűjtöttem, úgy látszik, kezdek beleérni a felnőtt mezőnybe" - tette hozzá Földházi, aki úgy érezte, éppen azok a számok - az úszás és a lovaglás - nem sikerültek neki tökéletesen, amelyek az erősségei. - "A vívás viszont nagyon jól ment, életem legjobbját értem el, pedig bevallom, tartottam tőle."
A másik két magyar közül Gyenesei Leila a kombinált szám előtt még a negyedik helyen állt, ám végül meg kellett elégednie a 16. hellyel, Cseh Krisztina pedig 31. lett.

Eredmények:
női egyéni verseny, Európa-bajnok:

Földházi Zsófia (Magyarország) 5452 pont (vívás: 20 győzelem/14 vereség/904 pont, úszás: 2:11.22 perc/1228 pont, lovaglás: 1120 pont, kombinált szám: 12:31.61 perc/2200 pont)
2. Ganna Burjak (Ukrajna) 5416
3. Anasztaszija Szpasz (Ukrajna) 5384
...16. Gyenesei Leila 5152 (15/19/784, 2:13.80/1196, 1200, 13:27.84/1972)
...31. Cseh Krisztina 4696 (15/19/784, 2:23.00/1084, 904, 13:39.88/1924)

Az Európa-bajnokság kedden a férfi döntővel folytatódik, ahol Kasza Róbert, Marosi Ádám és Demeter Bence képviseli a magyar színeket.