Kikapott a Schalke, oda az ezüst

A Bundesliga 32. fordulója után eldőlni látszik az ezüstéremért folyó harc kimenetele. Habár a Dortmund botlott, mégis távolodni tudott nagy riválisától, a Schalkétól, amely vereséggel zárta a hétvégét.A Bayern két ellentétes félidőt követően kiütötte a Werdert, a Freiburg pedig bravúros ponttal menekül.

Unalmas döntetlennel zárult a forduló nyitómeccse Hannoverben. Husztiékhoz a Vfb Stuttgart látogatott, és bár egyik csapat sem volt még biztonságban, a támadást egyáltalán nem erőltették. A találkozón alig akadt lehetőség, végül gólt sem láthatott a közönség.

Szombaton klasszikus Bundesliga rangadót rendeztek Münchenben. A Bayern azt a Werdert fogadta, amely már sokszor borsot tört a német rekordbajnok orra alá. Az utóbbi években viszont nem sok babér termett a zöld-fehérek számára, elég, ha csak az őszi 0-7-es meccset említjük. Ez az összecsapás azonban nagyon másképp indult. Gebre Selassie egy közeli bombával a vendégeket juttatta előnyhöz. Tíz perccel később Ribéry ki tudott egyenlíteni, de a brémaiak ettől sem szeppentek meg. Bő félóra elteltével újra náluk volt az előny, miután egy kontra után Hunt használta ki az ellenfél védelmének bizonytalanságát.

A második félidőre egy teljesen más Bayern futott ki, amely nem sokára meg is fordította a meccset. Az egykori brémai, Claudio Pizzarro duplázni tudott. Nem sokkal később Schweinsteiger gyilkos erejű fejessel növelte az előnyt, majd Robben is betalált, elig néhány másodperccel beállása után. A Werder így még nem biztosította be bennmaradását, a bajorok pedig készülhetnek a Real elleni visszavágóra.

A Wolfsburg még odaérhet a BL selejtezőt érő negyedik helyre, ehhez azonban le kellett volna győzni a kiesés elől menekülő Freiburgot. A találkozó elején semmi esély nem mutatkozott arra, hogy komolyabb gond lehet, Perisic ugyanis már a 3. percben betalált. Az előny kitartott a szünetig, fordulás után viszont Mehmedi a kapus hibáját kihasználva egyenlített. Csupán kilenc perc telt el és Perisic újra villant. A vendégek hamar reagáltak és rögtön meg lehetett volna az egyenlítés is, Trasch azonban a gólvonalról kikanalazta a labdát. A 83. percben azonban senki és semmi nem akadályozhatta meg az újabb egyenlítést. A farkasok ezzel két sokat érő pontot szórakoztak el, a vendégek bennmaradása pedig könnyen lehet, hogy ezen a ponton fog múlni.

A Nürnberg tavaszi feltámadása pünkösdi királyságnak bizonyult, a bordómezesek helyzete már-már reménytelennek tűnik, bár matematikailag még bent maradhatnak. Most a Mainz otthonába látogattak, akiknek nincsenek ilyen jellegű gondjai. És a jelek szerint a japánok támadószekciójával sem lesza világbajnokságon, Okazaki ugyanis remek formában van. A japán csatár ezúttal is gólt szerzett, csakúgy, mint Moritz. A hazaiaknak nem okozott gondot a lassan már a Bundesliga 2-re készülő Nürnberg legyőzése.

A két idei újonc eltérő szezont tudhat maga mögött. Míg a Herthát egyetlen pillanatig sem fenyegette komolyan a kiesés veszélye, addig a Braunschweig majdnem végig sereghajtó volt. Egymás elleni meccsük sokáig sehogyan sem akart eldőlni, aztán a fővárosiak a második félidőre megemberelték magukat, és eldöntötték a meccset.
Ez a forduló negatív rekord beállítását hozta. A Hoffenheim-Eintracht Frankfurt összecsapás is gól nélkül ért véget, ami a szezon 13 olyan meccs volt, amelyen nem születet találat. Annak ellenére lett 0-0, hogy a hazaiak megkapták a legnagyobb esélyt a vezetés megszerzésére, a tizenegyest. A büntetőnél azonban Firmino lába megremegett, így Trapp bravúrral védte kísérletét.

A forduló rangadóján a Bajnokok Ligája selejtezőért hajtó Leverkusen, az ezüstéremért harcban álló Dortmundot látta vendégül. Jól indult az összecsapás, Lars Bender már a 7. percben vezetéshez juttatta övéit egy szöglet után. A sárga-feketék pontrúgásai gyilkos hatékonyságúak idén. Ezúttal is egy szabadrúgás után lett meg az egyenlítés, Reus ívelését Kirch csúsztatta a hálóba, háttal a kapunak. A hazai közönség bánata azonban nem sokáig tartott. Egy gyors kontra után, a mindössze 19 éves Brandt volt önzetlenéskiválóan tálalt a túloldalon érkező Castro elé. A német támadó köszönte a lehetőséget és Weidenfeller mozgásával ellentétes irányban a kapuba fejelt.

A darazsak azonban innen is fel tudtak állni. Mindössze három perccel később Hilbert érthetetlen módon kezezett saját tizenhatosán belül, a játékvezető azonnal a tizenegyes pontra mutatott. A leverkusen hátvéd nevéhez pedig ezzel kétes rekord kötődik: ő hozta össze a legtöbb büntetőt idén, szám szerint ötöt. A labda mögé az élete formájában futballozó Reus állt, aki magabiztosan értékesítette a büntetőt. A második félidőben nem folytatódott a gólparádé, sőt helyzetek is alig akadtak, igaz a hajrában Kiessling eldönthette volna a találkozó sorsát. A mérkőzés vége előtt Kiessling kért cserét sérülés miatt, ami nem túl jó előjel az utolsó két forduló előtt.

A szezon előtt az Augsburg és a Hamburg közül az emberek nagy része az előbbi csapatot említett volna a kieső jelöltek között. Az idény azonban mindezekre az emberekre rácáfolt, ugyanis a kiscsapatnak még mindig van esélye az Európa Liga indulásra, nagynevű ellenfele viszont végig a kiesés ellen harcolt. A felek most a bajorországi városban csaptak össze, a hazaiak pedig egy félidő alatt lerendeztek minden lényeges kérdést. A szünetben már 3-1-re vezettek a duplázó Altintop vezetésével. A második játékrész nem hozott újabb gólt, a HSV így minden bizonnyal osztályozóra készülhet, hiszen hátránya öt pont a még bent maradást érő 15. helytől.

A forduló záró meccse is igazi csemegének ígérkezett. A Schalke egy győzelemmel megközelíthette volna Ruhr vidéki riválisát a második helyen, míg a Mönchengladbach győzelme esetén újra bejelentkezhetett volna a negyedik helyért. Szalai Ádám kezdett a hazaiaknál Huntelaar kárára. Az első félidő mégsem róla és úgy általánosan a Schalkéról szólt. A vendégek ugyanis Hermann révén megszerezték a vezetést az első játékrész hajrájában. Ekkor még senki sem gondolta, hogy csak ez a találat fog dönteni, de Jens Keller hiába küldte pályára Huntelaar-t is, a holland gólvágó sem tudott segíteni csapatán. Szalaival kapcsolatban viszont bíztató, hogy December 15 óta először játszott végig egy Bundesliga meccset. A vérbeli Schalke drukkereket ugyanakkor ez valószínűleg nem boldogítja, csapatuk ugyanis már biztos, hogy lemarad az ezüstről.

Eredmények, 32. forduló:

Hannover 96- Vfb Stuttgart 0-0
Bayern München–Werder Bremen 5–2 (Ribéry 20., Pizarro 53., 57., Schweinsteiger 61., Robben 74., ill. Gebre Selassie 10., Hunt 36.)
Wolfsburg–Freiburg 2–2 (Perisic 3., 70., ill. Mehmedi 61., Terrazzino 83.)
Hoffenheim–Frankfurt 0–0
Hertha BSC–Braunschweig 2–0 (Brooks 61., Allagui 77.)
Mainz–Nürnberg 2–0 (Okazaki 30., Moritz 44.)
Leverkusen–Dortmund 2–2 (L. Bender 7., Castro 35., ill. Kirch 29., Reus 39. – 11-esből)

Augsburg–Hamburger SV 3–1 (Halil Altintop 6., 32., Hahn 42., ill. Westermann 44.)
Schalke 04–Mönchengladbach 0–1 (Herrmann 35.)