Reus mesterhármassal hangolt a Real ellen

A leglényegesebb kérdés, a bajnoki cím ugyan kedden végleg eldőlt, de a Bundesliga idei izgalmai korántsem értek véget. A hátralevő fordulók legizgalmasabb harcának a második helyért folytatott versenyfutás ígérkezik, a két Ruhr vidéki rivális, a Schalke és a Dortmund között. A két gárda kedden egymással meccselt, de akkor nem tudtak dűlőre jutni. A jelek szerint a végletekig kiélezett harcnak lehetünk szemtanúi, mert a mostani fordulóban mindkét csapat győzni tudott.

A hétközi fordulóban a Hertha Berlin minden idők legkorábbi bajnokavatásához asszisztált, a Schalke pedig a 144. Revierderbyt vívta több-kevesebb sikerrel. Pénteken a Veltins Arénában csaptak össze a felek, és az ambiciózusabb hazaiak otthon tartották mindhárom pontot. Bő negyedóra elteltével Obasi tört be a tizenhatoson belülre, kicselezett két védőt és a kapust, majd vezetést szerzett. Ezt követően is több helyzete volt a hazaiaknak, de a szünetig már nem esett több gól. Utána viszont rögtön, huszonöt másodperc múlva. Ekkor Huntelaar végleg eldöntötte a találkozó sorsát.

Szombaton a Dortmund annak tudatában lépett pályára, hogy a Schalke győzelmével elé került a tabellán. A kiesés ellen küzdő Stuttgart azonban így sem mutatkozott kemény ellenfélnek. Nem csoda, hogy szinte sokkhatásként érte a darazsakat, hogy a 19. percre már kétgólos hátrányban voltak. Marco Reus-t viszont nem hiába tartják a csapat egyik legnagyobb értékének. A sérüléséből nem rég visszatért támadó egy duplával egyenlíteni tudott. Sőt kiállíttatta Niedermeiert is miután az a büntetőterületen belül buktatta őt. A 83. percben pedig feltette saját teljesítményére a koronát, miután harmadszorra is bevette Ullreich kapuját. A Real drukkerei talán már most álmatlanul alszanak a Dortmund elleni BL negyeddöntő miatt.

A már bajnok Bayern München igencsak lazára vette a figurát a Hoffenheim ellen. Guardiola a rotálás mellett döntött, de azért nem forgatta fel teljesen a csapatot, lévén kedden Manchesterben van jelenése minden idők legkorábbi német bajnokának. A bajor kaput az a Tom Starke védte, akit pont a mai ellenféltől igazoltak. Érdekesség, hogy a tavalyi találkozón is Starke védte a kaput volt csapata ellen. A falusiak bátran kezdtek, és Modeste révén a vezetést is megszerezték. A gólt követően, a hazaiak szépen lassan ellenfelük fölé kerekedtek, és tíz perc alatt három gólt szerezve fordítani tudtak. A szünet előtt Salihovic egy szabadrúgással szépíteni tudott, jelezve, hogy a kékek nem adták még fel a pontszerzés reményét.

Fordulás után a hazai teljesítmény látványosan visszaesett, hibák sora tarkított a játékot és borzolta a müncheni kedélyeket. A vendégek ezzel szemben sok helyzetet kialakítottak, de azokat rendre el is puskázták. Ami késett nem múlt azonban, a 75. percben megtört a jég, Roberto Firmino kiegyenlített. A rekordbajnok fényes győzelmi sorozata ezzel megtört, de a veretlenséig még tartja magát.

A Bayer Leverkusen gyenge tavaszi formájának köszönhetően lecsúszott a második helyről és a jelek szerint csak nagy bravúrral kapaszkodhat oda vissza. A sereghajtó Braunschweig elleni összecsapás mégis alkalmat szolgáltathatott volna erre. Az Eintracht azonban nem várt nehézségek elé állította a gyógyszergyáriakat, akik végül be kellett, hogy érjék az egy ponttal.

Mind a Wolfsburg, mind a Frankfurt kisebb veretlenségi szériát építgetett a forduló előtt. A kérdés az volt a meccs előtt, hogy melyik szakad meg, esetleg megmarad mindkettő? Aigner és a piros-feketék természetesen saját sorozatukat szerették volna gyarapítani, így a német szélső bő tíz perc elteltével bebombázta a vezető gólt. A szünet után azonban nagy fordulat következett, a farkasok Olic és Naldo révén fordítani tudtak, így a zöldek veretlenségi sorozata nőtt.

A Mainz és az Augsburg is sokakat meglepett idei jó teljesítményével, még akkor is, ha az utóbbi fordulókban nem jött ki jól a lépés egyik gárdának sem. Most előbbi csapat otthonában léptek pályára, és a találkozó sokkal simábban alakult a vártnál. Bungert a 23. percben szerzett vezetést, majd Hitz kapus bizarr öngóljával már kettővel ment a hazai együttes. A második játékrészben Geis is betalált bebiztosítva a győzelmet.

Az esti mérkőzés szintén sok izgalmat ígért, hiszen vérbeli kiesési rangadóról beszélhettünk. A Freiburg a Nürnberget látta vendégül, méghozzá egy remek, fordulatokkal teli, sokgólos meccsen. A vendégek egy gyors góllal lepték meg vendéglátóikat, akik azonban nem estek kétségbe és a 23. percben kiegyenlítettek. A hazaiak lélektanilag nagyon kedvezőtlen pillanatban, az utolsó percben, kaptak újabb gólt tizenegyesből, de fordulás után megint csak egalizáltak. Ez akkora lelki erőt kölcsönzött nekik, hogy a 65. percben összejött a fordítás is. Az előny pedig kitartott a végéig, hatpontos meccset nyert meg a Freiburg.

Bundesliga 28. forduló, Eredmények:

Schalke 04–Hertha BSC 2–0 (Obasi 16., Huntelaar 46.)
Bayern München–Hoffenheim 3–3 (C. Pizarro 31., 40., Shaqiri 34., ill. Modeste 23., Salihovic 44., Roberto Firmino 75.)
Bayer Leverkusen–Braunschweig 1–1 (Kiessling 53. – 11-esből, ill. Reichel 47.)
Mainz–Augsburg 3–0 (Bungert 23., Hitz 38. – öngól, Geis 83.)
VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 2–3 (Gentner 9., Harnik 19., ill. Reus 30., 68., 83. – a másodikat 11-esből)
VfL Wolfsburg–Eintracht Frankfurt 2–1 (Olic 69., Naldo 89., ill. Aigner 11.)
Freiburg–Nürnberg 3–2 (Krmas 23., Mehmedi 53. – 11-esből, Klaus 65., ill. Pogatetz 6., Drmic 45. – 11-esből)