Eto’o örülhetett az „afrikai” csata végén

A Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a hazai pályán játszó csapatok örülhettek. A Chelsea, a vártnál talán könnyebben győzte le, a Didier Drogbával felálló Galatasaray-t. A Real Madrid továbbjutása már az első mérkőzés után egyértelmű volt. Szalai Ádám, az előzetes hírekkel ellentétben, végül mégsem kezdett, csapat újabb sima vereséggel búcsúzott a legrangosabb kupától.

Didier Drogba és Samuel Eto’o csatájaként is lehetett aposztrofálni, a Chelsea és a Galatasaray Bajnokik Ligája nyolcad döntőjét. A párharc visszavágójának ezen kívül az a tény is külön pikantériát kölcsönzött, hogy az elefántcsontparti csatár, Londonban vált a világ egyik legjobb támadójává. Az afrikai foci egyik legnagyobb legendája a mérkőzés előtt meg is jegyezte, hogy egykori klubja most azzal a játékossal kényszerül szembe nézni, akit alkotott. Nos, ehhez képest Drogba nem sok veszélyt jelentett, az angolok kapujára, ám ez nem feltétlenül az ő hibája volt.

Chelsea.com

A kékek ugyanis már az elejétől neki estek ellenfelüknek és már négy perc elteltével vezettek. Hazard remekül ugratta ki Oscar-t, a brazil játékmester pedig Eto’o-hoz továbbított, aki belőtte a vezető gólt. Támadásban maradt a Chelsea ezután is, több lehetősége is adódott az előny növelésére, de Muslera jól állta a sarat. A törökök egyáltalán nem tudtak helyzetbe kerülni, Petr Cechnek hosszú ideig semmi dolga nem volt. A szünet előtt nem sokkal szögletet rúghattak a Mourinho tanítványok. Terry fejesét még nagy bravúrral kiütötte Muslera, ám a kipattanót Cahill könyörtelenül bevágta.

A második félidőre sem tudott változtatni játékán a török csapat, Mancini sem nyúlt bele érdemben a meccsbe, így maradt a kétgólos hazai siker. Drogba tehát keserű szájízzel távozhatott egykori otthonából, Mourinho pedig egy lépéssel közelebb került a végső győzelemhez, amiért visszatért egykori sikerei színhelyére.

A mai nap másik összecsapásának semmi érdemi tétje nem volt. A madridiak ugyanis az első meccsen gáláztak, és hat gólt rúgva söpörték el a királykékeket. Talán ennek is volt köszönhető, hogy a találkozó előtt több német lap is a kezdőcsapatba jelölte Szalai Ádámot. Jens Keller viszont másképp gondolta, és végül Huntelaar mellett tette le a voksát. Ancelotti is tartalékos csapatot küldött harcba, a legnagyobb ász azonban nála sem pihent. Cristiano Ronaldo kezdett, mégpedig azért, mert két gólnyira volt attól, hogy beérje Puskás Ferencet, a klub mindenkori góllövőlistáján

. Egy csúnya jelenettel indult az összecsapás, ami meg is adta a későbbi feszült alaphangot: Kolasinac olyan keményen lépett oda Jesé-nek, hogy a fiatal spanyolt le kellett cserélni. A jelek szerint sérülése súlyos. Ronaldo ennek ellenére nagyon motivált volt, és a 21. percben meg is szerezte a vezetést. Tíz perc elteltével a semmiből egyenlítettek a vendégek méghozzá egy öngóllal. Hoogland távoli lövése Ramoson pattant meg. A szünetig már nem változott az eredmény, látszott, hogy a királyiak a hétvégi El Clasico-ra készülnek.

Fordulás után sokáig problémák akadtak a hazai helyzetkihasználással, ám a hajrában két gyors találat ezt a meccset is eldöntötte. Előbb Ronaldo rúgta be második gólját, ami a 242. volt madridi pályafutása során. Puskás Ferenc is ugyanennyit szerzett, így aportugál már negyedik a klub gól gyárosainak örökrangsorában. Csupán egy perc múlva Morata is megzörgette a hálót, így a vendégek 9-2-vel búcsúztak.

Bajnokok Ligája nyolcad döntő visszavágó, eredmények:

REAL MADRID (spanyol)–SCHALKE 04 (német) 3–1 (1–1) (C. Ronaldo 21., 74., Morata 75., ill. Hoogland 31.)
CHELSEA (angol)–GALATASARAY (török) 2–0 ( Eto’o 4. , Cahill 43. )

Címkék:   labdarúgás  bajnokok ligája  chelsea  drogba  ronaldo  puskás