Őrzi első helyét a Nagyszeben

A Nagyszebeni CSU kosárlabdacsapata hazai közönsége előtt 85:71-re nyert a Temesvári BC ellen a 23. forduló hétfői játéknapján és visszavette a vezetést a tabellán. A címvédő Ploiești Kolozsvárt is meghódította.

28 percig kiegyenlített mérkőzést láthatott a nagyszebeni közönség, melyet követően a vendégek kapkodását, okosan használta ki a hazai csapat és állva hagyta ellenfelét. A Temesvár elleni sikerrel Misa Perisics együttese 41 ponttal, a CSU Ploiești-et megelőzve vezeti a tabellát: az azonos pontszámmal álló csapatok közül az egymás elleni eredmény a szebenieknek kedvez.

A 23. fordulóban rendezték a Nemzeti Liga legnagyobb hagyományokkal rendelkező csatáját, hiszen a CSU Ploieşti Kolozsváron vendégszerepelt. A címvédő együttes az alapszakasz első helyének megszerzése felé szeretett volna egy lépést tenni, míg a hazai együttes a hazai veretlenségét kívánta megőrizni. A nagyon feszült találkozón, amelyen a bírók egyáltalán nem tudták kézben tartani a mérkőzést a Ploieşti az első negyedben tízpontos előnyre tett szert. A Mobitelco ugyan az utolsó játékrészre három pontra felzárkózott, elkapkodta támadásait, így az egyenlítés helyett ismét nagyobb hátrányba került. A találkozó végig nagyon feszült hangulatban zajlott, ennek következményeként több technikai büntetést is kiosztottak a játékvezetők. A vége 78:68 lett a Ploieşti javára, így a kolozsvári csapat elveszette veretlenségét hazai pályán.

Forrás: Nagy Melinda (U-Mobitelco)

A szombati találkozókon a Nagyváradi VSK és a Maros KK is örülhetett, így mindkét csapatnak megmaradt az esélye az alapszakasz első helyének elérésére.