Olaszországé az aranyérem a Futsal Eb-n

A Belgiumban rendezett teremfutball Európa-bajnokságon Olaszország válogatottja bizonyult a legjobbnak. Az olaszok a döntőben 3-1-re verték az orosz válogatottat, amely pár nappal ezelőtt tenisz eredménnyel (6-0) búcsúztatta a románokat.

A fogadóirodák oddszai szerint az oroszok számítottak esélyesebbnek a finálé megnyerésére, a torna előtt mindkét csapat egy-egy Európa-bajnoki győzelemmel büszkélkedhetett.  Az oroszok 1999-ben győztek, míg az olaszok 2003-ban voltak a trónon. Érdekességként feljegyezhető, hogy Olaszország 2007-ben, míg az orosz válogatott 2005 és 2012-ben volt döntős, de mindhárom alkalommal a spanyolok voltak az ellenfelek és a győztesek egyaránt.

Az Antwerpenben játszott mérkőzés az azúrkékek számára indult jobban. Gabriel Lima révén hat perc játékot követően megszerezték a vezetést. Az oroszok hamar válaszoltak és Eder Lima góljával egyenlítettek. A románok ellen brillírozó oroszok azonban nem tudták tartani a lépést Roberto Menichelli csapatával: ugyanis Murilo, valamint Daniel Giasson találataival az olaszok már az első játékrészben kétgólos előnyre tettek szert.
Érdekesen alakult a második félidő, és habár sokan az oroszok “feltámadására” vártak ez nem történt meg. Újabb gól sem született a második játékrészben, bár mindkét csapat előtt több lehetőség adatott. A végére az olaszok emberelőnybe kerültek de Gustavo kapus parádés védéseit követően maradt a 3-1-es végeredmény.

Forrás: uefa.com

A harmadik helyért folyó harcban Spanyolország és Portugália játszott. Gólzáporos mérkőzésen, 8-4-es összesítéssel győzött, az Eb-k történetének legeredményesebb válogatottja, a spanyol csapat, amely már a szünetben 6-2-re vezetett.
A torna gólkirályaként az oroszoknál játszó Eder Lima végzett, 8 góllal és 4 gólpasszal. Ebben a kategóriában a második helyen végzett a spanyolokat erősítő Fernandao 5 góllal, a harmadik lett Gabriel Lima az olaszoktól, 4 góllal és 3 gólpasszal. Eder Limánál az Eb-k történetében csak az orosz Konstantin Eremenko szerzett több gólt, 1999-ben 11-szer volt eredményes.