Nagyon mély gödörben a Botosani, javul a CFR

A román labdarúgó első osztály 18. fordulójában a Kolozsvári CFR labdarúgó csapata visszavágott az FC Botosani-nak és magabiztos győzelmet aratott. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a botosani-i kapus is besegített a vasutasoknak, ugyanis mindhárom gólban vastagon benne volt.

Az utóbbi években megszokhattuk, hogy a Liga 1 tavaszi idénye már Decemberben megkezdődik. Idén is ilyen a lebonyolítás, a bajnokság második felének első két meccse már az idén megrendezésre kerül.

A Kolozsvári CFR az FC Botosani-t látta vendégül vasárnap a Fellegváron, azt a Botosani-t mely a bajnokság első fordulójában megtréfálta a mostani házigazdát, és döntetlent harcolt ki. Azóta viszont nagyot fordult a világ, és ez főleg a moldvaiakra igaz. Az északiak legutóbbi nyolc összecsapásukat egyaránt elvesztették, és a viszonylag jó kezdés ellenére egyre nagyobb bajban vannak.

Ennek megfelelően indult a mérkőzés, rögtön az első percben a vendéglátók veszélyeztettek Robert Maah révén. Igencsak elemében volt a francia középcsatár, nem sokkal később ismét gólt szerezhetett volna. A múlt héten duplázó Ciprian Deac egy szöglet után lecsorgó labdát küldött elemi erővel Perianu kapujára, a portás viszont nagy bravúrral védett.Nem úgy a 32. percben, amikor csúnyán beügyetlenkedte a kapuba Rui Pedro kísérletét. Bőven vezethetett volna a hazai együttes akár 2-3 góllal is, de a helyzetek rendre kimaradtak. És ahogy az lenni szokott az ellenfél szinte a semmiből talált egy gólt, és egyetlen helyzetéből kiegyenlített.

A második félidőben is a CFR volt sokkal veszélyesebb, egymás után dolgozták ki a helyzeteket Petre Grigoras tanítványai. Maah volt az egyik legaktívabb, többször is fejelni tudott a lényegesen magasabb botosani-i védők között. Az egyre jobb formába lendülő Vasile Maftei megmutatat, miért is kezd kihagyhatatlan lenni a csapatból. Egy szabadrúgás után ugyanis a rosszul kimozduló Perianu-t megelőzve a hálóba fejelt.
A fiatal Batin nem szerzett sok gólt az idei szezonban ám most álomszerű lett a beállása

. Nem sokkal becserélése után a fiatal támadó gólt szerzett, így megadta a kegyelemdöfést is a vendégeknek. Perianu estéje viszont rémálomszerű volt, ugyanis ebben a gólban is ludas volt a vendégek kapuvédője.
Gond nélkül győzött tehát a Kolozsvári CFR, amely hét közben Temesvárra látogat. Ha ott is sikerül három pontot szerezni, a csapat pozitív szájízzel mehet az igencsak hosszú téli szünetre.