Teljes a kupaelődöntő, továbbjutott a Steaua is

Újabb négy csapat morzsolódott le a mezőnyből. A labdarúgó Román Kupáért már csak a két bukaresti topklub, a címvédő Petrolul Ploiești, valamint a bajnokság jelenlegi éllovasa verseng. Folytatás jövő év tavaszán.

Csütörtök este a fővárosi Steaua Stadionban megrendezték a kupa negyeddöntőjének utolsó felvonását. Az öt mérkőzése nyeretlen vendéglátók a papírformának megfelelően kiejtették a sorozatból az Oțelul Galați együttesét. Ehhez kellett Federico Piovaccari gólja a második félidő legelején, betalált ugyanakkor a 18 éves Alexandru Târnovan is a rendes játékidő végén. Apró érdekesség, hogy a fiatal középpályás ezen a találkozón mutatkozott be a piros-kékek felnőtt csapatában.

Steaua Bukarest–Oțelul Galați 2–0 (0–0)
gól: Piovaccari (46.), Târnovan (85.)

Az egyfordulós negyeddöntőben a hazai pályán szereplő csapatok többsége továbbjutott. Az egyedüli kivételt a Concordia Stadion bérlői képeztek: a Gheorghe Hagi által finanszírozott Viitorul kategorikus különbségű vereséget könyvelt el az Astra Giurgiuval szemben. Daniel Isăilă labdarúgói nagyon simán, 3–0 nyertek az elődöntő keddi nyitányán, mintegy igazolva a bajnokságban mutatott jó formájukat.

FC Viitorul–Astra Giurgiu 0–3 (0–2)
gól: Budescu (32.), Cristescu (35.), Yoda (89.)

A Dinamo kupakalandja egy éve a legjobb nyolc között ért véget, most viszont a döntő kapujában állnak a bajnokságban igen hullámzóan teljesítő bukarestiek. A szerdai játéknapon jó iramú, izgalmas meccset játszott a Dinamo és a Pandurii, egy gól döntött a továbbjutásról: a második játékrészben Dragoș Grigore magabizotsan bevágta azt a büntetőt, amelyet tizenhatoson belüli kezezésért ítélt meg a játékvezető.

Dinamo Bukarest–Pandurii Tg. Jiu 1–0 (0–0)
gól: Grigore (59., büntetőből)

Fordulatokban bővelkedett a házigazda Petrolul Ploiești és az FC Vaslui összecsapása. A moldvaiak kétszer is győzelemre álltak, de a hosszabbítás utolsó lehetőségéből Ovidiu Hoban kiegyenlített, majd a folytatásban következett még két ploiești-i gól, így a végeredmény 4–2 lett.

Petrolul Ploiești–FC Vaslui 4–2, h.u. (1–1)
gól: Fernandez (37.), Hoban (90+3.), Gerlado (99.), Romario (103.), ill. Celeban (27., 70.)

A labdarúgó Román Kupa elődöntőjét 2014 tavaszán rendezik, immáron oda-visszavágós rendszerben. A műsor szerint az első mérkőzések időpontja március 15., illetve 17, a visszavágók pedig április 20-án és másnap esedékesek.