Szabó Gergőék nyerték a Hargita Ralit

Több ezer néző, fergeteges hangulat és kiváló verseny jellemezte a hétvégén megrendezett Hargita Ralit. A győzelmet Szabó Gergő szerezte meg Keleti Edwin és Dan Gȋrtofan előtt.

A 2005 után, idén ismét megrendezett Hargita Rali pénteki versenynapja Botka Dávidról szólt, aki két gyorsasági mellett a szuperspeciális szakaszt is megnyerte, mellyel 13,7 másodperces előnyre tett szert. A 9-es Mitsubishi EVO-val versenyző pilóta szombaton is nagy csatát vívott a Szabó Gergő, Borbély Károly párossal, előnye azonban fokozatosan csökkent, majd a 10. szakaszon technikai probléma miatt feladni kényszerült a versenyt. Az utolsó két szakaszon, legnagyobb riválisa kiesése után Szabó magabiztosan versenyzett és megnyerte a Hargita Ralit. A dobogó második fokára Keleti Edwin és navigátora Csomortáni Botond állhatott fel, míg a harmadik helyet a Dan Gȋrtofan, Valentin Hard páros szerezte meg.

A nagyszerű győzelem után Borbély Károly a versenyszervezők kiváló munkáját és a szurkolókat dicsérte: „Ahogy azt a verseny előtt is mondtam a legfontosabb ezen a hétvégén az volt, hogy a futamon minden rendben legyen. A szervezők és a szurkolók is kiválóan teljesítettek és bebizonyították, hogy Hargita megyében is lehet színvonalas sporteseményt szervezni.”

Ami a sportteljesítményt illeti, természetesen Borbély is nagyon elégedett volt a megszerzett első hellyel: „Nagy volt rajtunk a nyomás, hiszen a családunk, barátaink és rengeteg szurkoló látogatott ki a ralira. Hibamentes, jó tempójú verseny volt, Botka Dáviddal nagyon kemény harcot vívtunk, sajnálom, hogy az utolsó előtti szakaszon kiesett. Nagyon boldogok vagyunk, hogy győzelemmel zártuk a szezont.”

A 2013-as román bajnokság ugyan a Hargita Ralival véget ért, Szabó Gergőék folytatják a munkát és már a következő szezonra készülnek: „Az autót már a jövő héten átnézik, kicserélik az elhasználódott alkatrészeket, majd a szezon hátralévő részében tesztelni fogunk.”

A román bajnoki címet a Francois Delecour, Dominique Savignoni egység már korábban bebiztosította.