Usain Bolt nagyon simán nyert 200 méteren

A moszkvai atlétikai világbajnokság szombati napján hét döntőt rendeztek, a házigazda oroszok ismét dupláztak, Usain Bolt pedig megszerezte pályafutása hetedik világbajnoki címét.

Az atlétikai világbajnokság utolsó előtti versenynapját a férfi maratoni futás nyitotta, ahol az ugandai Stephen Kiprotich ért elsőként célba. Az olimpiai bajnok atléta az utolsó kilométeren hagyta faképnél vele tartó etióp riválisait, aki közül Lelisa Desisa második, Tadese Tola harmadik lett. Érdekesség, hogy nincs kenyai futó az első nyolcban, pedig az elmúlt három vb-t ők nyerték. A férfi gerelyhajítók versenye a női kalapácsvetőkéhez hasonlított, ahol két sportoló teljesen kiemelkedett a mezőnyből. A cseh Vitezslav Vesely és a finn Tero Pitkamäki csatáját előbbi nyerte. Ebben a számban kevés hiányzott a sporttörténelmi pillanathoz, hiszen a kenyai Julius Yego kevéssel maradt le a dobogóról, de negyedik helye is kuriózum az atlétikai technikai számokat figyelembe véve.

A Luzsnyiki Stadion közönsége két orosz sikert is kiszurkolt szombaton, női magasugrásban a szám címvédője Anna Csicserova ugyan csak a harmadik helyet szerezte meg, így is orosz győzelem született Szvetlana Skolina révén, aki egyedüliként jutott át 203 centiméteren. A női 4x400 méteres váltóban dobogóra várták a hazaiakat, akik az Allyson Felix nélkül futó amerikai váltót megelőzve aranyérmet szereztek. Világbajnoki címet szerzett 100 gáton Brianna Rollins, 5000 méteren pedig az etióp Meseret Defar.

A program zárószáma a férfi 200 méteres síkfutás döntője volt, amelyet a jamaicai Usain Bolt (fotó) végtelenül sima versenyzéssel, a szezon legjobb időeredményével nyert meg. Bolt ezzel hétszeres világbajnok, vasárnap pedig a valaha volt legsikeresebb atlétává válhat, amennyiben győzelemre vezeti a jamaicai 4x100-as váltót.