Rekordmennyiségű helyzetet hagyott ki Kolozsvár

Úgy kapott ki 9-4-re a Kolozsvári Clujana a Galaci United-tól a román futsal élvonal hatodik fordulójában vasárnap délután, hogy végigtámadta a mérkőzést, azonban kevés sikerrel.

Már az első percekben megszerezte a vezetést a tavalyi liga negyedik helyezettje, így a hazaiaknak csak a támadáson járt az eszük. Labdabirtoklásban jeleskedtek, veszélyes helyzeteket is kialakítottak, azonban nem vitték sokra, legtöbbször Toniță kapust találták el. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, Galac szünetig még három kolozsvári hibát használt ki könyörtelenül, így 4-0-ás vendégvezetéssel fordultak a csapatok.

A második félidőben a kapust is mezőnyjátékosra cserélték a kolozsváriak, így ha lehetett még nagyobb nyomást gyakoroltak a galaci kapura. A kihasználás viszont siralmas volt, néha üres kapura, néha pedig csak a portás ellen hibáztak. A galaciak folytatták egyszerű, de eredményes játékukat, a második játékrész első öt perce után már 7-0-ra vezettek, még Toniță kapus is betalált egy távoli lövéssel. Az első kolozsvári gól a 28. percben született, amit a vendégek egyből megbosszultak (1-8), így a házigazdák abbahagyták az erőlködést, ismét kapussal és négy mezőnyjátékossal álltak fel.

Szinte csak hibázni tudtak a kolozsváriak

A meccs képe nem változott, továbbra is a kolozsváriak irányítottak, most azonban gólok is születtek, pontosan három, azonban egyenlíteni nem volt idő (4-8). A vendégek az utolsó két másodpercben kihasználtak egy szögletet, amivel beállították a végeredményt (4-9).

Győzelmével Galac a táblázat ötödik helyére lépett elő, míg a vezető pozíciót valószínűleg ideiglenesen a Bukaresti Smart Ionescu foglalja el.