Elbukott a listavezető Galacon

Egyszerre veszítette el veretlenségét és vezető pozícióját a táblázaton a Székelyudvarhelyi SK, miután sima 5-1-es vereséget szenvedett a Galacon a román teremlabdarúgó élvonal ötödik fordulójában. A Sepsi FC is hibázott, Marosvásárhely viszont nem.

A tavalyi bajnoki kisdöntő résztvevői csaptak össze egymással a galaci sportcsarnokban kedd este az ötödik forduló utolsó mérkőzésén, azonban ez a meccs egyáltalán nem hasonlított az akkori, Udvarhely által megnyert találkozóra. A kezdeti ismerkedés után Galac egy kapufával, majd egy góllal jelezte, hogy igényt tart a győzelemre, szünetig pedig kettőre növelte az előnyt (2-0). Udvarhely eddigi veretlensége ellenére nem nagyon tudott odaférkőzni a galaci kapu elé, egyedül Birtalan helyzete volt említésre méltó, amikor egy beadás után a vendégjátékos lövése a kapust és a kapufát is érintve pattant ki a pályáról.

A szünet utáni percekben megpróbált felzárkózni az SK, a támadások viszont gyengére sikerültek, így Galac a 27. percben eldöntötte a mérkőzés kimenetelét, amikoris Buleandră egy szabadrúgásból megtalálta a lyukat a vendégek között (3-0). Normális körülmények között egy háromgólos hátrány behozható a futsalban, azonban ez nem a hargitaiak napja volt, sok volt az eladott labda, a lustálkodás (a félpályáról nézték, ahogy a galaci hátvédek passzolgatnak), ráadásul még a kapus mezőnyjátékossá cserélése sem segített rajtuk. Curtean egy szemfülesen elcsípett labda után a 30. percben négygólosra növelte az előnyt (4-0), az utolsó tíz percben történtek pedig csak a statiszikákon változtattak: Udvarhely Miklós Sándor egyéni akciója révén szépített (4-1), majd még egy gól kapott (5-1), az utolsó percben pedig kihagyott egy tízméteres büntetőt.

Jakab Zoltán edző a nyáron Udvarhelyről Szentgyörgyre költözött

Galac sima győzelme megérdemelt, azonban kisebb meglepetésnek számít, ugyanis a Duna-partiak korábban már két vereséget is bezsebeltek, egyet otthon Bukarest ellen, egyet pedig Focșani-ban.

A forduló többi mérkőzését elnézve bátran kiemelhetjük, hogy a City US-t kivéve kiegyenlítettebb a bajnokság, mint tavaly. A már megszokott élmezőny mellett a Bukaresti Smart Ionescu, Focșani és Iași is jó csapattal rendelkezik, utóbbi azonban éppen tegnap szenvedett 2-9-es vereséget a többszörös bajnokkal szemben.

A szezon csalódása egyelőre a Sepsi FC, a tavalyi ezüstérmes vasárnap Brassóba látogatott az utolsó helyezett Keresztvár elleni mérkőzésre, ahol a nyári erősítés ellenére (Jakab Zoltán edző és Csoma Ferenc játékos) csak 7-7-es döntetlent ért el a szurkolók nagy felháborodására.