A francia Brian Joubert nyerte a Helsinkiben zajló műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság második aranyérmét.

" /> Sportoldal.ro - Joubert egy év szünet után megint bajnok, Hoffmannék kicsúsztak a tízből

Joubert egy év szünet után megint bajnok, Hoffmannék kicsúsztak a tízből

A férfi egyéni második versenynapján a szintén francia Yannick Ponsero mutatta be a messzemenően legszínvonalasabb és legjobb kűrt, de a rövid programmal elért 9.-ik helyezése miatt csak a negyedik lett. Hajszálon múlt azonban a dobogója, ugyanis mindössze 6 század ponttal (!) maradt el a bronzérmesként zárt belga van der Perrentől. Szintén egy pozíciót javított az olasz meglepetésember Samuel Contesti. A volt francia stabil versenyzéssel ezüstérmes lett. A legnagyobban a címvédő bukta, ugyanis egy Európa-bajnokhoz méltatlanul sok hibát vétett, végül a második helyről lecsúszott a hatodikra.

A romániai színeket képviselő csíkszeredai Kelemen Zoltán a 34. lett, a Magyar színekben induló Tigran Vardanjan pedig a 35. Egyikük sem mutathatta be kűrjét.

Eredmény, férfi egyéni:
1. Brian Joubert (FRA) 232,01 pont (fotó)
2. Samuel Contesti (ITA) 220,92
3. Kevin van der Perren (BEL) 219,36
4. Yannick Ponsero (FRA) 219,30
5. Alban Preaubert (FRA) 212,22
6. Tomas Verner (CHE) 207,98

Nem változott az első 4 sorrendje a jégtáncosoknál, vezet az orosz Jana Khokhlova - Szergej Novitszki kettő, megelőzve az olasz Federica Faiella- Massimo Scali és a brit Sinead Kerr-John Kerr kettőst.

3 helyet visszacsúszott, így kikerült az első tízből a Hoffman Nóra, Maxim Zavozin magyar páros, ugyanis kisebb hibák miatt csak a 12. pontszámot szerezték meg az originál programban. Holnap a kűrrel javíthatnak.