Az orosz Svetlana Sleptsova a szombati sprintverseny után vasárnap az üldözésben is diadalmaskodni tudott, míg Tófalvi Éva ismét a 25. pozícióban fejezte be a versenyt.

" /> Sportoldal.ro - Sleptsova duplázott

Sleptsova duplázott

Svetlana Sleptsova győzelmével zárult a vasárnapi üldözőverseny is, miután a szombati sprintszámot is az oroszok kitűnősége nyerte. A dobogón sem változtak a sportolónők, csupán felcserélődtek szombathoz képest, ezúttal a német Magdalena Neuner lett a második, míg Sleptsova honfitársnője Anna Bogali-Titovets állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Tófalvi Éva a négy sorozatot követően csupán egy hibát vétett a lőtérben, azonban gyengébb futóteljesítménye miatt ez csak a pozíció megtartására volt elegendő. A román csapat szombati legjobbja, Alexandra Stoian nagyon gyengén lőtt és visszaesett az 53. helyre.

A férfiak versenye sokkal izgalmasabbra sikerült, az élről induló Ivan Tcherezov csak a nyolcadikként ért célba, míg a harmadik helyről startoló svájci Thomas Frei negyvenegyedik pozícióban zárta a versenyt. A győzelmet az orosz Ustyugov szerezte meg a nap meglepetésembere, az észt Lessing előtt, míg a dobogó harmadik fokára az osztrák Simon Eder állhatott fel. Az egyedüli román induló, Gerbacea Roland nyolc lövőhibával öt helyet visszaesve az 58. pozícióban fejezte be a versenyt.

Női 10 km-es üldözőverseny, Pokljuka (60 induló):

1. Svetlana Sleptsova (orosz) 34:03.2 perc (2 lövőhiba), 2. Magdalena Neuner (német) + 36.3 p. h. (3), 3. Anna Bogali-Titovets (orosz) + 43.2 mp. hátrány (2), ..., 25. Tófalvi Éva + 4:30.6 p. h. (1), 43. Mihaela Purdea + 6:06.8 p. h. (5), 53. Alexandra Stoian + 8:01.4 p. h. (6).

Férfi 12,5 km-es üldözőverseny, Pokljuka (60 induló):

1. Evgeny Ustyugov (orosz) 34:50.9 perc (2 lövőhiba), 2. Roland Lessing (észt) + 9.3 mp. hátrány (0), 3. Simon Eder (osztrák) + 10.9 mp. h. (2), ..., 58. Gerbacea Roland + 8:54.0 p. h. (8).

Női összetett világkupa állás: 1. Helena Jonsson (svéd) 342 pont, 2. Anna Carin Olofsson (svéd) 298, 3. Svetlana Sleptsova (orosz) 272, ..., 50. Tófalvi Éva 32, 62. Mihaela Purdea 20, 65. Alexandra Rusu 17, 81. Ferencz Réka 4.

Férfi összetett világkupa állás: 1. Tim Burke (amerikai) 253 pont, 2. Simon Fourcade (francia) 246, 3. Christoph Sumann (osztrák) 225.