Március 2. és 7. között a az észtországi Otepää-ban U26-os biatlon Európa-bajnokságot rendeznek. A lányoknál Ferencz Réka, a fiúknál Gerbacea Roland képviseli Romániát junior kategóriában.

" /> Sportoldal.ro - Gerbacea Roland 5., Ferencz Réka 17. az Eb-n

Gerbacea Roland 5., Ferencz Réka 17. az Eb-n

A férfiak a 20 kilométeres egyéni számon vannak túl, a junior életkorúak ugyanilyen stílusban 15 kilométeres távot tettek meg. A junioroknál a brassói Gerbacea Roland az ötödik helyen végzett mindössze két lövőhibával. Ennél kevesebb rontással az elsőként célba ért orosz Turgenyevnek és az ezüstérmes ukrán Voznyaknak sem sikerült befejezni a versenyt. A fiatal erdélyi sílövőt még a francia Borgeot és az osztrák Leitinger előzte meg a távon.

Március 2-án a nők szintén egyéniben mérték össze tudásukat, a felnőttek 15 kilométeren, a juniorok 12.5-ön. Ebben a számban a világbajnok Ferencz Réka indult, aki a 17. helyen végzett öt lövőhibával és majd öt és fél perces hátránnyal. A gyergyói sílövőnek azonban van lehetősége még a javításra, hiszen március 6-án 7.5 kilométeres sprintben, 7-én pedig 10 kilométeres üldözésben is rajthoz állhat. A számot a lengyel Monika Hojnisz nyerte két norvég versenyzőt is megelőzve.