Jorge Lorenzo nyerte a gyorsasági motoros világbajnokság indianapolisi futamát, Talmácsi Gábor a tizennegyedik helyen végzett és két pontot szerzett. A 125-ös kategóriában a spanyol Pol Espargaro, míg a 250-eseknél Marco Simoncelli diadalmaskodott.

" /> Sportoldal.ro - Lorenzo győzött, Talmácsi tizennegyedik Indianapolisban

Lorenzo győzött, Talmácsi tizennegyedik Indianapolisban

Talámcsi Gábor az utolsó pozícióból vághatott neki az indianapolisi futamnak, miután a szombati időmérő edzésen a tizenhetedik időeredményt produkálta. Nagyon jól kapta el a rajtot Talma, és az első kör végén a 11. helyen haladt. Az élen a pole pozícióból induló Dani Pedrosa haladt, azonban a spanyol versenyző hibázott az élen és visszaesett az utolsó helyre. A magyar versenyző folyamatosan esett vissza, többen is megelőzték a mögötte haladók közül.

A világbajnoki pontverseny éllovasa az olasz Valentino Rossi egy bukás után ugyan visszatért, de nem sokkal később feladni kényszerült a versenyt, az élen csapattársa Jorge Lorenzo haladt. Talmácsi visszaesett az utolsó pozícióba, de Canepa majd Melandri kiállása azt jelentette, hogy a magyar versenyző a 14. helyen fejezte be a futamot. A versenyt a Fiat- Yamaha spanyol versenyzője Jorge Lorenzo nyerte, a san-marino-i Alex De Angelis és a hazai pályán versenyző Nicky Hayden előtt.

A 125 köbcentiseknél a Derbi Racing Team fiatal spanyol versenyzője ol Espargaro diadalmaskodott, a brit Bradley Smith és az olasz Simone Corsi előtt. A negyedlitereseknél az olasz Marco Simoncelli nyert  megelőzve a japán Hiroshi Aojamát és a spanyol Alvaro Bautistát. A világbajnoki pontversenyben ez a három versenyző áll az élen, Aojama az első, Bautista a második, míg az olasz a harmadik.