Taktikus versenyt követően végzett Rossi harmadik helyen a Malajziai-Nagydíjon, megszerezve ezzel pályafutása hetedik koronáját a királykategóriában.

" /> Sportoldal.ro - Rossi kilencedszer világbajnok

Rossi kilencedszer világbajnok

A királykategóriások versenye fél órával később kezdődött a betervezettnél, mivel a 250 köbcentisek küzdelme után hatalmas zuhé nehezedett a malajziai pályára. A verseny kezdetekor minden tekintet Valentino Rossira szegeződött, a doktornak egy elővigyázatos motorozás, és egy negyedik hely is elég lett volna pályafutása kilencedik világbajnoki címéhez. Az élről induló Rossi tehát nem is kockáztatott sokat, nyugodt motorozásának köszönhetően a versenyt harmadik helyen zárva, megszerezte kilencedik világbajnoki címét, a hetediket a királykategóriában. A Sepangban megrendezett futamot a Scot Honda versenyzője, a magyar Talmácsi Gábor a 14. helyen zárta.

A 250 köbcentiseknél Hiroshi Aoyama kevéssel több mint 6 másodpercet vert rá, Simoncellire és Barberara, akiket csak a célfotó tudott különválasztani, hosszas elemzés után a fotó végül Barbára javára döntött. A sorban következő Valenciai Nagydíjon, Aoyama számára elegendő lesz a tizedik hely ahhoz, hogy bebiztosítsa VB-címét.
A 125 köbcentisek kategóriájában a már világbajnokká avatott Julian Simon hatodik győzelmét aratta az idén. Simon, szoros csatában végzett  csapattársa Bradley Smith előtt,  a harmadik pozíciót Pol Espargaró foglalta el.