Talmácsi Gábor jó kezdést követően fokozatosan esett vissza, és három körrel a vége előtt feladta a versenyt. A győzelmet a francia Jules Cluzel szerezte meg, megelőzve a svájci Thomas Lüthit.

" /> Sportoldal.ro - Talmácsi nem fejezte be a Brit Nagydíjat

Talmácsi nem fejezte be a Brit Nagydíjat

Talmácsi Gábor csupán a 20. pozícióból véghatott neki a Brit Nagydíjnak, de a rajt ezúttal is jól sikerült. Az első kör végére a magyar motoros már az előkelő tizedik helyen állt. Innentől azonban elkezdődött Talma hanyatlása, és fokozatosan esett vissza. A verseny felénél már csak a 17. helyen haladt a magyar versenyző, majd három körrel a vége előtt a 20. pozícióból feladni kényszerült a Brit Nagydíjat.

A Moto2 kategóriában a végig nagyszerűen versenyző francia Jules Clezel élete első sikerét aratta a gyorsaságimotoros világbajnokságban, második helyen a svájci Thomas Lüthi, míg harmadikként a spanyol Julien Simon ért célba.

A Moto GP kategoriában a spanyol Jorge Lorenzo (fotó) sima győzelmet aratott, megelőzve az olasz Andrea Doviziosot, és az amerikai Ben Spiest. A Fiat Yamahával versenyző spanyol 37 pontra növelte az összetettben az előnyét a második helyre előlépő Doviziosoval szemben, míg a harmadik helyen az olasz csapattársa a spanyol Dani Pedrosa áll. Az elmúlt futamon súlyos sérülést szenvedő kilencszeres Valentino Rossi nem tudott részt venni a brit futamon, és nagy valószínűséggel a szezon további részét ki kell majd hagynia.

A 125-ös kategóriában a Derbi motrok domináltak, első helyen végzett a spanyol Marc Marquez, őt követte Pol Espargaro, míg harmadik helyen 13 másodperces hátránnyal a hazaiak kedvence Bradley Smith ért célba.