Manases Sándor kosaras fotója negyven sportfotó közül került ki győztesnek a hatodik alkalommal kiírt Ioan Lespuc-versenyen. A nyertesek idén is a Kolozs megyei sportigazgatóság gáláján vehették át a díjukat.

" /> Sportoldal.ro - Díjazták a sportoldal.ro fotósát

Díjazták a sportoldal.ro fotósát

A zsűri ezúttal kettős holtversenyt hirdetett ki, így Manases Sándor kollégánk Ioana Tohattal osztozott a Ioan Lespuc-díjon. A díjnyertes képek közös vonása, hogy a Kolozsvári U háza táján, az idén átadott arénában, valamint a Horia Demian Sportcsarnokban születtek.

Munkatársunk azt a pillanatot örökítette meg, amikor Zoran Krsztanovics megemeli edzőjét a sikeresen megvívott bajnoki elődöntő ötödik mérkőzése után. Érdekesség, hogy a találkozó előtt legtöbben a medgyesi kosárcsapatot tartották esélyesebbnek, mégis a kolozsváriak jutottak a döntőbe, amelyet aztán meg is nyertek. Krsztanovicsnál nem sűrűn látni ilyen, vagy legalább  is ehhez hasonló reakciót, sokat elmond a Kolozsvári U Mobitelco egyik legstabilabb és legeredményesebb tagjáról, hogy kollégánk ekkor látta őt először nevetni.

A Ioan Lespuc-díjat idén hatodik alkalommal osztották ki. Az elismerést 2006-ban, édesapja emlékére alapította Ionel Lespuc kolozsvári újságíró. Az idősebb Lespuc 1974 és 1999 között fotóriporterként tevékenykedett az erdélyi városban, munkái pedig regionális és országos lapokban egyaránt megjelentek. A versenyre maximum öt képet küldhetnek be a fotóriporterek, és a felvételeket egyetemi adjunktusukból, illetve újságírókból álló zsűri bírálja el. Tavaly a sportoldal.ro-nál szintén közlő Nagy Melinda nyerte meg a díjat.

A 2011-es felhozatalt ITT tekintheti meg.