A Magyar Távirati Iroda felkérésére a magyar szövetségek 1964 óta minden esztendőben megválasztják a legjobbjaikat. Rudolf Gergelyt, Ladányi Balázst és Hanga Ádámot is az idei nyertesek között találjuk.

" /> Sportoldal.ro - 2011 legjobb magyar sportolói

2011 legjobb magyar sportolói


A Magyar Távirati Iroda felkérésére a magyar szövetségek 1964 óta minden esztendőben megválasztják a legjobbjaikat. Rudolf Gergelyt, Ladányi Balázst és Hanga Ádámot is az idei nyertesek között találjuk.

HIRDETÉS


Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül kiemelkedik a szintén sakkozó Polgár Judit 16. sikerével, valamint a sífutó Tagscherer Zoltán, aki 14. alkalommal végzett az élen. Mellettük még hárman mondhatják el magukról, hogy az idei legalább a 10. elsőségük: az asztaliteniszező Tóth Krisztinának már a 13., a műugró Barta Nórának a 11., míg a tekvondós Tóth Balázsnak a 10. elismerése ez sportági szövetségétől. A sportlövőknél ismét, immár nyolcadik alkalommal Sidi Péter az év férfi versenyzője, aki ráadásul a számszeríjászok között is a legjobb volt Match kategóriában, s ezzel ő az egyedüli, aki két sportágban is a legjobbnak bizonyult. A komáromiak világ- és Európa-bajnok sportolója ráadásul kiegészítő sportágában sem először érdemelte ki a elismerést.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki hányadszor végzett az élen:

Amerikaifutball:
Bencsics Márk (Budapest Hurricanes) 1.

Asztalitenisz:
Jakab János (Borussia Düsseldorf, német) 5.
Tóth Krisztina (Kroppach, német) 13.

Autósport:
Kárai Tamás (Martevo kft.) 1.
Bús Edina (Pi-Do Racing Team SE) 1.

Atlétika:
A Magyar Atlétikai Szövetség december 14-én dönt a sportági legjobbakról.

Baseball/Softball:
Radványi Tamás (Jánossomorja Rascals) 1.
Mattick Viktória (Szentendre Sleepwalkers) 1.

Birkózás:
Deák Bárdos Mihály (DVTK) 4.
Sastin Marianna (Vasas SC) 7.

Cselgáncs:
Bor Barna (Atomerőmű SE) 2.
Csernoviczki Éva (Ippon Judo Tatabánya) 2.

Curling:
Nagy György (Westbay Sport Club) 8.
Szekeres Ildikó (Westbay Sport Club) 9.

Erőemelés,
fekvenyomó szakág:

Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 3.
Kubatov Géza (JÁTESZ SE) 1.
erőemelő szakág:
Szabó Ágnes (Orosházi Toldi SE) 4.
Mikula Norbert (Bihari Szabadidő és Sport SE) 2.

Evezés:
Juhász Adrián (Szolnoki Fősikola Tisza Evezős Egylet) 1.
Hajdú Zsuzsanna (Csepel Evezős Klub) 3.

Fallabda:
Török András Albert (Alba-Török Squash SE.) 5.
Kiss-Máté Csenge (Pro Squash Akadémia - Griff SE.) 1.

Golf:
Kővári Dániel (Old Lake Golf and Country Club) 4.
Batta Krisztina (Pannonia Golf and Country Club) 3

Hosszútávúszás:
Gercsák Csaba (Aligátor Sport Klub) 4.
Olasz Anna (Szegedi Úszó Egylet) 1.

Íjászat:
Banda Árpád (UTC ISE) 1.
Nagy Nikolett (RTK) 1.

Jégkorong:
Ladányi Balázs (Sapa Fehérvár AV19) 4.
Rónai Alexandra (Bp. Sztárok) 1.
inline: Kiss Tamás (Dunaújváros) 1.

Kajak-kenu:
kenu: Vajda Attila (EDF-Démász-Szeged) 5.
férfi kajak: Molnár Péter (Tiszaújváros) 1.
női kajak: Kozák Danuta (Domino Honvéd) 1.

Karate:
Metzger Szandra (MTK) 1.
Szegedi Döme (BVSC-Zugló - Fighter) 1.

Kerékpár:
Lovassy Krisztián (országúti, BVSC-Zugló és Ora Hotels Carrera) 1.
Kenyó Anita (országúti, Bátorfi AKTK) 1.
Szalontay Sándor (pálya, KSI) 2.
Fáy Krisztina (pálya, Pécsi Junior) 2.
Rozsenich Gábor (BMX, Autóklub BMX SE Sopron) 2.
Benkó Barbara (hegyikerékpár, Focus M.I.G. Team) 5.
Parti András (hegyikerékpár, Euro One-Cube Pro MTB Team) 6.

Kézilabda:
Perez Carlos (MKB Veszprém) 4.
Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria) 1.

Kick-box:
Dancsó Zoltán (Kondor and Controll Sportklub Szombathely) 2.
Éltető Daniella (Gönczi Team SE) 1.

Korcsolya:
Heidum Bernadett (rövidpályás gyorskorcsolya, Sportország SC) 3.
Knoch Viktor (rövidpályás gyorskorcsolya, Pécsi KSE) 3.
Tóth Ágota (gyorskorcsolya, OGYSE) 4.
Szöllősi Szabolcs (gyorskorcsolya, Jászberényi SE) 6.
Pavuk Viktória (műkorcsolya, MTK) 1.
Vardanjan Tigran (műkorcsolya, Delta Fitness SE) 2.
Hoffmann Nóra, Zavozin Makszim (jégtánc, Piruett SC) 2.

Kosárlabda:
Hanga Ádám (Manresa) 1.
Fegyverneky Zsófia (Uniqa-Euroleasing Sopron) 2.

Labdarúgás:
Rudolf Gergely (Panathinaikosz) 1.
Pádár Anita (1. FC Femina) 2.
Gyurcsányi Zsolt (futsal, Rába ETO) 4.
Pádár Anita (futsal, Alba-Vesta SE) 1.
Fekete Viktor (strand, Goldwin Plus) 3.

Lovassport:
Dobrovitz József (fogathajtás, Vecsés SE) 3.

Motorsport:
Németh Balázs (klub nélkül) 2.

Műugrás:
Barta Nóra (BVSC Zugló) 10.
Habony Kristóf (RLSE) 1.

Ökölvívás:
Szellő Imre (Kecskeméti SC) 1.
Nagy Tímea (DVSC) 1.

Öttusa:
Marosi Ádám (Bp. Honvéd SE) 3.
Kovács Sarolta (Alba Volán SC) 1.

Rögbi:
Tóth Máté (XV, SZVISE Battai Bulldogok RK) 1.
Gáspár Gergő (7,s, Pécsi Indiánok RK) 1.
Fehér Csilla (7,s, SZVISE Battai Bulldogok RK) 1.

Röplabda:
Geiger András (Fino- Kaposvár) 1.
Horváth Dóra (Asystel Volley Novara) 1.

Sakk:
Almási Zoltán (Honvéd Auróra Sportegyesület) 7.
Polgár Judit (Aquaprofit NTSK) 16.

Sí:
Farkas Norbert (alpesi sí, K2-Freestyle) 1.
Berecz Anna (női alpesi sí, Fullsport SE) 6.
Tagscherer Zoltán (sífutás, Vasas SC) 14.
Viczián Vera (sífutás, Vasas SC) 4.
Gombos Károly (sílövészet, Gyöngyösi Zalka SE) 2.
Szilágyi Ákos (síugrás, Kőszegi SE) 1.

Sportlövészet:
Sidi Péter (Bajnokok-Olimpia SE) 8.
Csonka Zsófia (PSN Zrt.) 3.

Súlyemelés:
Krutzler Eszter (Oroszlányi VSE) 3.
Nagy Péter (Szegedi Lelkesedés) 2.

Számszeríjászat:
Sidi Péter (Match kategória)
Sváb Sándor (Field kategória)
Lénárt Ágota (Field)

Szektorlabda:
Fülöp Elemér (szektorlabda, DÖKE Komló) 3.
Nagy Lajos (12 érintéses, Tiszavasvári SE) 1.

Szinkronúszás:
páros: Czékus Eszter (ALFA SC) 2., Kiss Szofi (H2O SE) 3.

Szörf:
Gádorfalvi Áron (Balatonfüredi Yacht Club) 7.
Detre Diána (Balatonfüredi Yacht Club) 7.

Szumó:
Dencsik István (Váci Forma SE) 1.
Kálló Gyöngyi (Leányfalu SZKSE) 7.

Tájfutás:
Kovács Ádám (Egri Testedző Club) 4.
Szerencsi Ildikó (Szegedi Vasutas SE) 1.

Teke:
Kiss Norbert (Szegedi TE) 4.
Csongrádi Gyöngyi (FTC) 2.

Tekvondó:
Kotsis Edina (Budapesti Honvéd SE) 6.
Tóth Balázs (Tájfun SE) 11.

Tenisz:
Kellner Ádám (Ábris 2010 SE) 1.
Arn Gréta (Tabáni Spartacus) 1.

Tollaslabda:
Tóth Henrik (Multi Alarm SE) 6.
Varga Orsolya (Hajdú Gabona Debreceni TC) 3.

Torna:
Berki Krisztián (Újpesti TE) 7.
Böczögő Dorina (TC Békéscsaba) 4.

Triatlon:
Vanek Ákos (Budaörsi TK) 1.
Vanek Margit (Budaörsi TK) 1.

Úszás:
Gyurta Dániel (Jövő SC-Veolia) 3.
Kapás Boglárka (BVSC Zugló) 1.

Versenytánc:
László Csaba, Mikes Anna (standard táncok és tíztánc, Szilver TSE, Szentes) 6.
Silvestri Andrea, Váradi Martina (latin-amerikai táncok, Valcer TS, Debrecen) 5.
Farkas Gergely, Sárfy Krisztina (akrobatikus rock,n,roll, Rockin, Board TSE, Budapest) 1.

Vitorlázás:
Vadnai Benjamin (Balatonfüredi Yacht Club) 2.

Vívás:
Szilágyi Áron (Vasas SC) 1.
Knapek Edina (BHSE) 2.

Vízilabda:
Keszthelyi Rita (Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK) 1.
Biros Péter (ZF-Eger) 5.

Forrás: MTI

 



Címkék:     
Hozzászólások


Név:
Email:
Hozzászólok:
captcha
Biztonsági kód

Jelenleg nincs hozzászólás ehhez a cikkhez!


Gyorshírek



Blogok

Partnerek

Transindex

Támogatók

Communitas