Nem kevesebb, mint nyolc gólt rámoltak be Luongo kapujába a Boston játékosai az észak-amerikai profi jégkorongliga nagydöntőjének harmadik összecsapásán. A kedd hajnali mérkőzésen alaposan elpáholt Vancouver még mindig vezet a párharcban.

" /> Sportoldal.ro - Szépítésként nyolcat vágott a Boston

Szépítésként nyolcat vágott a Boston

Az első harmad korántsem sikerült olyanra, hogy a hazai szurkolók gólesőre számíthassanak a későbbiekben. Előbb a bostoniak egyik játékosa sérült meg súlyosan majd egy ötperces emberelőnyt voltak képtelenek gólra váltani a vendéglátók. Csak a szenzációs formában védő Tim Thomasnak köszönhették a társak, hogy nem a Canucks vezetett a játékrész végén.

Óriási iramot diktált azonban a szünet után jégre lépő Boston, amely már 11 másodperc elteltével gólnak örülhetett. Andrew Ference bombáját még három hazai gól követte, így a harmad végén már 4–0 állt az eredményjelzőn.

fotó: Bruce Bennett/Getty Images

Ugyanezt a teljesítményt sikerült bemutatniuk ,,a bocsoknak″ a záróharmadban, annyi különbséggel, hogy a 41-ből 40 lövést hárító, végül a meccs legjobbjának is megválasztott Thomast is mattolták egyszer a vancouveriek.

A következő mérkőzést romániai idő szerint csütörtök hajnalban játsszák, Bostonban.

&rel=0&fs=1" width="613" height="400">

&rel=0&fs=1" />

" />

">

NHL, Stanley-kupa,
döntő, 3. mérkőzés

Boston Bruins-Vancouver Canuncks 8–1 (0–0, 4–0, 4–1)
Gólszerzők: Ference (20:11, Peverley, Krejcí, 1–0), Recchi (24:22, Ryder, Ference – emberelőny, 2–0), Marchant (31:30 – emberhátrány, 3–0), Krejcí (35:47, Ryder, Chára, 4–0), Paille (51:38, Boychuk – eh., 5–0), Hansen (53:53, Torres, Lapierre, 5–1), Recchi (57:39, Marchant, Bergeron, 6–1), Kelly (58:06, Paille, Chára, 7–1), Ryder (59:29, T. Kaberle – ee., 8–1)
A párharc állása: 2–1, a Vancouver javára.