Az NHL rájátszásának első körében két párharcban nem született döntés, a Detroit-Phoenix, illetve a Washington-Montreal összecsapásokon is az utolsó meccsen dől el a továbbjutás sorsa.

" /> Sportoldal.ro - A Detroit és a Washington izgulhat

A Detroit és a Washington izgulhat

A Philadelphia Flyers csapatához, újabb öt gárda csatlakozott az NHL negyeddöntőbe, így már csak két gárda neve kérdéses. A Pittsburgh Penguins Dupuis hosszabbításban szerzett találatával tudott győzni az Ottawa Senators ellen, és 4-2-es összesítéssel jutott tovább. A San Jose Sharks fordulatos meccset játszott Coloradoban, Pavelski az első percben vezetést szerzett a cápáknak, azonban a hazaiaknak sikerült fordítani, de az utolsó negyedórában a Sharks játékosai négyszer is betaláltak, így magabiztos sikerrel jutottak a negyeddöntőbe.

A Los Angeles hazai pályán próbálta menteni a menthetőt a Vancouver ellen, ugyanis a kanadaiak 3-2 arányban vezettek öt összecsapást követően. A California államban sorra kerülő hatodik meccs végig kiegyensúlyozott volt, három perccel a meccs vége előtt még döntetlen volt az eredmény, de Daniel Sedin, majd Burrows találataival a Vancouver a maga javára billentette a mérleg nyelvét. A Boston Bruins hazai pályán biztosította be a továbbjutást az előzőleg esélyesebbnek kikiáltott Buffalo Sabres ellen. A Chicago-Nashville összecsapás esélyese is egyértelműen a Blackhawks gárdája volt, de a Predators 2-1 arányban vezetett három találkozót követően. Innen azonban már a Chicago meccsei következtek, és zsinórban három győzelemmel az „indiánok" is negyeddöntősök.

Két párharcban lesz szükség mindent eldöntő hetedik meccsre, a Montreal meglepetésre 3-1-es hátrányból tudott egyenlíteni, miután két sikert aratott az Alexander Ovechkint és Niclas Backström-öt is soraiban tudó Washington ellen, míg a Detroit Red Wings hazai pályán szalasztotta el a továbbjutás esélyét, így az utolsó mérkőzésre Phoenix-ben kerül sor.

Eredmények:

Ottawa Senators-Pittsburgh Penguins 3-4 (1-0, 2-1, 0-2, 0-1)
Gól:
Cullen (6.), Neil (22.), Alfredsson (30.), illetve Cooke (31., 53.), Guerin (48.), Dupuis (70.)
A párharc végeredménye 4-2 a Pittsburgh javára.

Colorado Avalanche-San Jose Sharks 2-5 (0-1, 1-0, 1-4)
Gól:
Svatos (27.), Yip (45.), illetve Pavelski (1., 50.), Boyle (48.), Setoguchi (60.), Murray (60.)
A párharc végeredménye 4-2 a San Jose javára.

Los Angeles Kings-Vancouver Canucks 2-4 (1-0, 1-1, 0-3)
Gól:
Frolov (11.), Doughty (36.), illetve Bernier (29.), Bieksa (42.), D. Sedin (58.), Burrows (59.)
A párharc végeredménye 4-2 a Vancouver javára.

Boston Bruins-Buffalo Sabres 4-3 (1-0, 1-1, 2-2)
Gól:
Krejci (14., 48.), Recchi (22.), Satan (55.), illetve Kaleta (27.), Gerbe (48.), Vanek (59.)
A párharc végeredménye 4-2 a Boston javára.

Chicago Blackhawks-Nashville Predators 5-4 (2-1, 1-1, 1-2, 1-0) - hosszabbítás után