A New Jersey Devils sima háromgólos vereségével 3-1-es hátrányba került a Philadelphia Flyers ellen, az NHL rájátszásának első körében. A San Jose Sharks és a Colorado ismét csak hosszabbításban tudtak dűlőre jutni.

" /> Sportoldal.ro - A kiesés küszöbén a Devils

A kiesés küszöbén a Devils

Nagyon nehéz helyzetbe került a szezon második felében Ilya Kovalchukkal megerősödő New Jersey Devils. Az ördögök hiába szereztek előnyt a Philadelphia otthonában, a meccs második felében jobban használta ki helyzeteit a Flyers, és magabiztos háromgólos sikert aratott. Ez a győzelem azt jelenti, hogy a Philadelphiának csupán egy siker kell a továbbjutáshoz, míg a Devilsnek három meccset kellene zsinórban nyerni ahhoz, hogy folytathassák a rájátszást.

A Detroit Red Wings megnyerte második hazai találkozóját a Phoenix ellen, így Zetterbergéknek sikerült az egyenlítés. A Pittsburgh és a Washington egyaránt harmadik sikerét könyvelheti el zsinórban, és mindkét csapatnak már csak egy győzelem kell a továbbjutáshoz, míg az Ottawa és a Montreal helyzete kilátástalannak tűnik. Fontos győzelmet aratott idegenben a San Jose Sharks, az alapszakaszt nyerő „cápák" kiélezett csatában, hosszabbítást követően tudták győztesen elhagyni a pályát Coloradoban. Ezzel a sikerrel összetettben is sikerült egyenlíteni a San Josénak, és ráadásul hazai pályán folytatják a párharcot.

A rájátszás első körének másik meglepetéscsapata a Philadelphia mellett a Nashville, a Predators hazai pályán könnyedén győzött a Chicago ellen, és már 2-1 arányban vezet. A negyedik találkozóra ismét Nashvilleben kerül sor péntek hajnalban. A Vancouver Canucks drámai csatában, utolsó harmadbeli hatékony támadójátékának köszönhetően tudott győzni a Los Angeles otthonában.

A rájátszás eddigi legküzdelmesebb meccsét a Boston és a Buffalo vívta. A Bruins otthonában sorra kerülő meccset megelőzően a hazaiaknál volt az előny, de Kennedy és Montador találataival a Sabres kétgólos előnyt szerzett két harmad alatt. A harmadik játékrész elején gyorsan sikerült az egyenlítés a Bostonnak, és mivel több találat nem esett következhetett a hosszabbítás. A ráadás első felvonásában nem született gól, majd a második húsz perces ráadás derekán a szlovák Miroslav Satan (fotó) találata már a győzelmet jelentette a Bruinsnak. A Boton ennek a sikernek köszönhetően már 3-1 arányban vezeti a párharcot.