Mind a címvédő Pittsburgh, mint pedig a Keleti-konferenciát nyerő Washington bizonytalan kezdés után tért magához. A San Jose és a Detroit továbbra is hátrányba van Colorado, illetve a Phoenix ellen.

" /> Sportoldal.ro - Magához tért a Pittsburgh és a Washington

Magához tért a Pittsburgh és a Washington

Érdekesen alakul az NHL rájátszásának első köre, ugyanis két-két összecsapás után minden párharc döntetlenre állt. Az első körben több nagy csapat is botlott, többek között a Washington hazai pályán szenvedett vereséget a Montrealtól, a New Jersey a Philadelphia ellen maradt alul, a Pittsburgh az Ottawa ellen kényszerült vesztesen elhagyni a pályát.

Több párharcban is helyreállt a rend, így a Capitals-Canadiens, illetve a Penguins-Senators összecsapásokban is az esélyesebb csapatok átvették a vezetést. Úgy fest a pingvineknél a nagy ágyuk belelendültek, a harmadik összecsapáson Malkin, Crosby, és Guerin is eredményes tudott lenni, nagy mértékben hozzájárulva a Pittsburgh 4-2-es sikeréhez. A Capitals gól nélküli első harmadot követően, a másodikban szenzációs teljesítményt nyújtott, ebben a játékrészben Jaroslav Halak - a Montreal kapusa - négyszer is maga mögé kellett nyúljon.

A Detroit Red Wings hiába tudott győzni a második idegenbeli találkozón a Phoenix ellen, Datsyukék hazai környezetben betliztek, így ismét a „farkasoknál" van az előny. A Philadelphia nagy csatában, hosszabbítást követően tudott vezetést szerezni a jóval esélyesebbnek számító New Jersey Devils ellen. A Flyers győztes gólját Carcillo szerezte a 64. percben, míg a túloldalt Rolston két találata is kevésnek bizonyult.

Az eddigi legnagyobb meglepetést a Colorado csapata okozza, az Avalanche hazai pályán gólnélküli hatvan percet követően a ráadás első percében tudta megszerezni a második győzelmet az alapszakaszt nyerő San José ellen. A Chicago és a Nashville párharcnak még csak a második felvonásán vannak túl, ezt a találkozót a Blackhawks nyerte, de a felek Nashvilleben folytatják szerda hajnalban. A két legkiegyensúlyozottabb összecsapásnak a Boston-Buffalo és a Vancouver-Los Angeles számít, előbbiben a Boston, míg a másodikban a Los Angeles van lépéselőnyben.

Eredmények:

Detroit Red Wings-Phoenix Coyotes 2-4 (1-1, 0-1, 1-2)
Gól:
Filppula (15.), Franzen (50.), illetve Lepisto (1.), Wolski (40.), Prucha (49.), Vrbata (52.)
A párharc állása 2-1 a Phoenix javára.

Philadelphia Flyers-New Jersey Devils 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után