Alberto Tomba után ismét nyert olasz versenyző alpesi síben, Marit Björgent negyedik aranyának megszerzésében megakadályozta Kowalczyk, az amerikaiak néyesbobban 64 év után ismét győztek, a hazaiak pedig újabb három arannyal gazdagították kollekciójukat.

" /> Sportoldal.ro - Maradtak izgalmak az utolsó előtti napra is

Maradtak izgalmak az utolsó előtti napra is

Alberto Tomba 1992-es olimpiai aranya után ismét felért egy olasz versenyző az alpesi sízés csúcsára, Giuliano Razzoli (fotó) a férfi műlesiklásban bizonyult jobbnak a mezőnynél a horvát Ivica Kostelic és a svéd Andre Myhrer előtt. Az osztrákoknak csak pontszerző helyek jutottak.

Marit Bjöergennek nem jött össze a negyedik arany női sífutásban, ugyanis a 30 kilométeres klasszikus stílusú számban a lengyel Justyna Kowalczyk lehajrázta őt. Harmadik helyen a finn Saarinen végzett, György Mónika 47. helyezettként zárta a versenyt.

Gyorskorcsolyában a leglátványosabb számot, a csapatüldözést rendezték a férfiak és a nők számára is, a nőknél a németek győzték le a döntőben egészen minimális különbséggel a japánokat, a férfiaknál az Egyesült Államok legyőzése után hazai elsőség született, az esélyes hollandoknak csak a bronz jutott.

A gyorskorcsolyázók után hódeszkában is begyűjtöttek a hazaiak egy aranyat Jasey Jay Anderson révén, aki óriás-műlesiklásban utasította maga mögé az osztrák Benjamin Karlt és a francia Methieu Bozzetot.

Férfi négyesbobban is szenzációszámba menő eredmény született, az amerikai kvartett 64 év után győzött ismét olimpián ebben a számban. A Holcomb által irányított bob magabiztosan szerezte meg az első helyet, a csata az ezüstért folyt: a címvédő Lange által irányított német alakulat csak nagyon jó utolsó futamának köszönhetően tudta átvenni a hazaiaktól a második helyet. A román bob a 15. legjobb időt érte el.

Curlingben a kanadai férfi alakulat teljesítette, ami a hölgyeknek nem sikerült, végig vezetve nyerte a döntőt, és szerezte meg a hazai olimpiai csapat 13. aranyát. Kanada ellenfele a norvég gárda volt, a bronzot Svájc szerezte meg Svédország legyőzésével.

Eredmények:

Alpesi sí, férfi műlesiklás:

1. Giuliano Razzoli (olasz) 1:39.32 perc (47.79, 51.53), 2. Ivica Kostelic (horvát) + 0.16 mp. h. (48.37, 51.11), 3. Andre Myhrer (svéd) + 0.44 mp. h. (49.03, 50.73), 4. Benjamin Raich (osztrák) + 0.49 mp. h. (48.33, 51.48), 5. Marcel Hirscher (osztrák) + 0.88 mp. h. (48.92, 51.28).

Sífutás, női 30 km-es klasszikus stílus:

1. Justyna Kowalczyk (lengyel) 1:30:33.7 óra, 2. Marit Bjöergen (norvég) + 0,3 mp. h., 3. Aino-Kaisa Saarinen (finn) + 1:05 perc h., 4. Evi Sachenbacker-Stehle (német) + 1:19.2 perc h., 5. Masako Ishida (japán) + 1:22.8 perc h., ... 47. György Mónika + 13:29.8 perc h.

Gyorskorcsolya, női csapatüldözés:

1. Németország (Anschütz-Thoms - Beckert - Friesinger-Potsma - Mattscherodt), 2. Japán, 3. Lengyelország, 4. Egyesült Államok, 5. Kanada.

Gyorskorcsolya, férfi csapatüldözés:

1. Kanada (Giroux - Makovsky - Morrison - Roberge), 2. Egyesült Államok, 3. Hollandia, 4. Norvégia, 5. Korea.

Hódeszka, férfi óriás-műlesiklás:

1. Jasey Jay Anderson (kanadai), 2. Benjamin Karl (osztrák), 3. Mathieu Bozzetto (francia), 4. Stanislav Detkov (orosz), 5. Simon Schoch (svájci).

Férfi négyes bob:

1. Egyesült Államok I. (Holcomb - Mesler - Tomasevitz - Olsen) 3:24.46 perc, 2. Németország I. (Lange - Kuske - Röediger - Putze) + 0.38 mp. h., 3. Kanada I. (Rush - Bisset - Brown - Le Bihan) + 0.39 mp. h., 4. Németország II. (Florschüetz - Listner - Barucha - Adjei) + 1.12 mp. h., 5. Kanada II. (Lüeders - Kripps - Wright - Lumsden), ... 15. Románia (Istrate - Dovalciuc - Andrei - Crăciun) + 4.43 mp. h.