A Csíkszereda környékén zajló Sítájfutó Világhét első napján a téli sportokban nagyhatalmaknak számító orosz, svéd, illetve norvég sikerek születtek.

" /> Sportoldal.ro - Papírforma eredmények az első napon

Papírforma eredmények az első napon


A Csíkszereda környékén zajló Sítájfutó Világhét első napján a téli sportokban nagyhatalmaknak számító orosz, svéd, illetve norvég sikerek születtek.

HIRDETÉS


Az első versenynapon a Tolvajos-tetőn nagyszerű szervezés mellett a középtávú versenyek kerültek megrendezésre, ahol elsőként a felnőtt férfi és női Világkupa-futam versenyzői rajtoltak el. A rajtra percenként került sor, azonban felváltva indultak a nők, illetve a férfiak, a nőknek 16, míg a férfiak 22 ellenőrzőpontot kellett érintsenek a célba érés előtt a versenyzők. A férfiak versenyében egy óvást követően ketten holtversenyben állhattak a dobogó legfelső fokára - a svéd Peter Arnesson, illetve az orosz Eduard Krenyikov -, míg a nőknél az orosz Tatjana Vlaszova diadalmaskodott.

Az ifjúsági (U20-as) korosztályos világbajnokságon a lányoknál kettős norvég siker született, a fiúk középtávú versenyét követően pedig újabb orosz sikert könyvelhettünk el. A kisifjúsági (U17-es) számokban születtek a hazai sportolók legjobb eredményei, a lányoknál Tetisan Anca a 13., míg a fiúknál Mercar Alex Dorin a 12. pozícióban fejezte be a versenyt.

Eredmények:

Felnőtt világkupa futam, Európa-bajnokság:

Nők (34 induló):
1. Tatjana Vlaszova (orosz), 2. Liisa Anttila (finn), 3. Marte Reenaas (norvég), ..., 28. Auer Mónika, 30. Hepcal Andrea Corina, 31. Minoiu Veronica, 34. Danilă Andrea.

Férfiak (65 induló):
1. Peter Arnesson (svéd) és Eduard Krenyikov (orosz), 3. Andrei Grigoriev (orosz), ..., 45. Marian Ciprian Alin, 57. Cupcea Stelian Vasile, 60. Brăbiescu Călinescu Paul, 64. Tóth Zoltán

Ifjúsági (U20) Világbajnokság:

Lányok (40 induló):
1. Kvale Barbro (norvég), 2. Marie Assprutsen (norvég), 3. Jekaterina Situkina (orosz), ..., 33. Cărăuşan Patricia Roxana, 36. Brezian Cristina.

Fiúk (54 induló):
1. Mihail Utkin (orosz), 2. Skaare Rasmus Konrad (norvég), 3. Braten Vetle Ruud (norvég), ..., 37. Brezian Cristian, 45. Făt Andrei Mihai, 46. Molnár Teodor, 49. Barkász Dániel, 50. Indrecan Ionuţ, 51. Hreniuc Vasile.

Ifjúsági (U17) Európa-bajnokság:

Lányok (25 induló):
1. Linda Lindkvist (svéd), 2. Frida Sandberg (svéd), 3. Evgenia Demeneva (orosz), ..., 13. Tetişan Anca, 17. Horvath Mădălina Emilia, 24. Roman Teodora.

Fiúk (31 induló):
1. Alekszej Popov (orosz), 2. Ulrich Nordberg (svéd), 3. Lauri Nenonen (finn), ..., 12. Mercar Alex Dorin, 19. Bogdan Dan Cazian, 24. Bele Felician.

 



Címkék:     
Hozzászólások


Név:
Email:
Hozzászólok:
captcha
Biztonsági kód

Jelenleg nincs hozzászólás ehhez a cikkhez!


Gyorshírek



Blogok

Partnerek

Transindex

Támogatók

Communitas